همان طور که Shopify یک گزینه عالی برای بسیاری از بازرگانان است، اما برای همه مناسب نیست. در ادامه لیستی از مزایا و معایب این پلتفرم را بررسی میکنیم:

 

مزایا Shopify چیست؟

  • استفاده آسان: این یکی از دلایل محبوبیت Shopify است. Shopify برای یک کاربر معمولی طراحی شده است، نه توسعه دهندگان ماهر. افزودن محصولات، ساخت کد تخفیف و فرآیند سفارشات بسیار ساده است. طراحی سایت بسیار کاربرپسند و ساده است و با ابزار ویرایش کشیدن و رها کردن Shopify می‌توان تغییراتی را اعمال کرد.
  • هزینه شروع کم: هزینه‌های ماهانه نسبتاً پایین Shopify، دسترسی به این پلتفرم را به صرفه می‌کند. هزینه برنامه پایه ۲۹ دلار در ماه است و برنامه سطح متوسط ۷۹ دلار در ماه قیمت دارد.
  • قالب‌های زیبا: با خرید اشتراک می‌توانید از میان انواع قالب‌های رایگان و سازگار با موبایل یکی را انتخاب کنید. افرادی که می‌خواهند از امکانات بیشتری برخوردار باشند می‌توانند از قالب‌های پرمیوم یا پولی استفاده کنند.
  • مناسب برای دراپ شیپینگ یا خرده فروشی: Shopify یکی از پلتفرم‌های مناسب برای خرده فروش‌ هاست که با Spocket و Oberlo ادغام می‌شود و کار ادمین شاپیفای را راحت‌تر کرده است.
  • گزینه‌های پشتیبانی زیاد: شما می‌توانید هر ساعت از روز از طریق تلفن، چت مستقیم یا ایمیل به پشتیبانی فنی دسترسی داشته باشید. گزینه‌های کمک به خود نیز موجود است. به دلیل پشتیبانی حتی خارج از ساعات اداری، این نرم افزار در میان مشتریان محبوبیت زیادی کسب کرده است.

 

معایب Shopify چیست؟

  • عملکرد محدود: Shopify دارای ویژگی‌های از پیش آماده برای راه اندازی فروشگاه آنلاین کسب و کارهای کوچک است. با این حال، هر بیزنسی نیازهای تخصصی خودش را دارد و Shopify معمولاً چنین ویژگی‌هایی را ندارد که بتواند نیازهای خاص را برآورده کند. اینجاست که گزینه‌های اضافی می‌آیند. در نتیجه تاجران برای اینکه ویژگی‌های مورد نیازشان را در اختیار داشته باشند مجبورند بعضی از این ویژگی‌ها را خریداری کنند.
  • هزینه اضافی: Shopify تقریباً همه ویژگی‌های پایه‌ای را ارائه می‌دهد اما این نرم افزار فاقد بسیاری از ویژگی‌های پیشرفته است. شما باید برای برخورداری از این ویژگی‌ها هزینه اضافه پرداخت کنید. هزینه افزودن فقط سه افزونه می‌تواند هزینه ماهانه شما را دو برابر کند.
  • هزینه‌های معامله: اگرچه بیش‌تر سبدهای خرید هزینه معاملات خود را به طور کامل کاهش داده‌اند، اما Shopify هزینه های 0.5٪ تا 2٪ خود را حفظ کرده است (بسته به برنامه قیمت گذاری شما). اگر پرداخت را از طریق Shopify Payments انجام دهید، Shopify از این هزینه‌ها چشم پوشی می‌کند. با این حال Shopify Payments معایب خود را دارد و ممکن است استفاده از آن برای همه مناسب نباشد.
  • پشتیبانی نامناسب مشتریان: در حالی که در گذشته Shopify به پشتیبانی پاسخگو معروف بود، گزارشات اخیر مشتریان جدید شامل نارضایتی از بخش پشتیبانی بوده است. برخی از کاربران کاملا راضی بوده‌اند و بعضی دیگر گفته‌اند که پشتیبانی به آن‌ها در حل مشکل کمک نکرده است.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.