شرکت ایبی نامی آشنا در صنعت تجارت الکترونیک محسوب می شود. eBay در واقع یک وب سایت و فروشگاه آنلاین است که در دو نقش فروشنده برای خریداران و خریدار برای عرضه کنندگان محصولات و خدمات فعالیت می کند. شرکت eBay در دوران پربازدید Dot-com توانست موفقیت های بسیار زیادی کسب کند و از آن زمان تا به امروز نیز نامی آشنا برای بسیاری از مردم جهان به شمار می رود.

این وبسایت خرید آنلاین توانسته است با ایجاد حراجی های مختلف، در تجارت الکترونیک تحولی واقعی خلق کند. شرکت eBay به عنوان یک بازار آنلاین عمل می کند و در آن خریداران و فروشندگان می توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند. منبع درآمد این شرکت، 12 الی 15 درصد از مبلغی است که فروشندگان در این وبسایت کسب می کنند. این شرکت از زمان تاسیس خود، خدمات فروش و پشتیبانی را به تمام کشورهای جهان عرضه کرده است و این امر به نوبه خود، یکی از حرکت های پیشرو در تجارت الکترونیک محسوب می شود. یکی از دلایل اصلی موفقیت شرکت eBay نیز، عملکرد این شرکت به عنوان یک بازار آنلاین است.

اگرچه دسترسی و خرید یا فروش در وبسایت eBay برای برخی از کشورها و حتی ایالت های کشور آمریکا محدود است، اما مردم بسیاری از کشورهای جهان می توانند به این خدمات دسترسی داشته باشند. شرکت ایبی چند ملیتی است و در سال 1995 توسط پیر امیدیار، کارآفرین ایرانی، در آمریکا تاسیس شده است. مرکز این شرکت در شهر سان خوزه، در ایالت کالیفرنیا واقع است.

بازار تجارت الکترونیک این شرکت با پاسخ گویی به یکی از نیازهای اولیه خریداران و ایجاد فضایی راحت و امن برای فروشندگان، توانست آگاهی و حمایت مالی بسیاری از برند ها را در اندک زمانی کسب کند. خریداران دوست داشتند کالاهای مختلفی را از یک محل خریداری کنند و بدین شکل در زمان خود صرفه جویی کنند. این پارامتری بود که شرکت eBay به آن توجه نشان داده و با پاسخگویی به آن، توانست موفقیت بسیار زیادی را کسب کند.

خرید راحت در وب سایت eBay و وجود حراج های مختلف در این پلتفرم، خیلی زود سبب سرازیر شدن خریداران مختلف به وب سایت ایبی شد. در سمت دیگر این طیف، ایبی با ایجاد شرایط مناسبی برای فروش خدمات و کالاها، شرایط جذابی را برای فروشندگان نیز فراهم کرد. بنابراین هم خریداران و هم فروشندگان در eBay احساس راحتی و خرسندی داشتند. فروش زیادی در این پلتفرم در جریان بود و کالاهای متنوعی در آن به فروش می رسیدند. فروش در این پلتفرم جذاب شد و هر کسی دوست داشت کالا یا خدماتی را که بدان نیازی نداشت بر روی ایبی به فروش برساند؛ چرا که حتی برای این اقلام نیز بازار وجود داشت.

موضوع دیگری که شرکت eBay را در میان سایر رقبا و پلتفرم های تجارت آنلاین متمایز می کند، اطمینان فروشندگان به وجود بازاری برای عرضه کالا و خدمات در این پلتفرم خاص است. به رغم وجود رقابت، امکان انتخاب میان فروشندگان مختلف و قیمت های مناسب، فروشندگان می‌توانند مطمئن باشند که همیشه بر روی این وبسایت مشتریان خود را خواهند داشت.

در سوی دیگر، این ویژگی ebay سبب افزایش محبوبیتش در میان خریداران و در مقابل فروشگاه های کوچکی است که هیچ کدام از امکانات گفته شده در بالا را ندارند. به همین خاطر است که بسیاری از فروشندگان پیش از راه اندازی فروشگاه آنلاین مخصوص خود، تلاش می کنند تا محصولات خود را از طریق پلتفرم eBay به فروش برسانند تا شناخته شوند و اعتماد خریداران را جلب کنند.

شرکت eBay برای حمایت از فروشندگان و خریداران خود یک سیستم در نظر گرفته است. به عنوان مثال، اگر یک فروشنده با درخواست استرداد پول مواجه شود و این در حالی باشد که هیچ اشکالی در محصول یا خدمات ارائه شده وجود نداشته باشد، ایبی می تواند وارد عمل شود و بر اساس قوانین خود از فروشنده حمایت کند.

 

بازار شرکت eBay چقدر بزرگ است؟

در حال حاضر، eBay در کنار شرکت آمازون به عنوان پیشروهای بازارهای آنلاین محسوب می شوند. eBay به عنوان یکی از پنج بازار بزرگ جهان شناخته می شود و بیش از 250 میلیون نفر در این پلتفرم خرید انجام می دهند.

 

چگونه می توانم تجارت خود را در فروشگاه eBay گسترش دهم؟

۱- هزینه بازار را در نظر بگیرید

پیش از آنکه بتوانید در یک بازار آنلاین محصولات و خدمات خود را به فروش برسانید، باید هزینه اشتراک در بازار را پرداخت کنید. این هزینه می تواند برای فروشندگان کالاهایی با سود مالی کم، دلسرد کننده باشد. بنابراین پیش از تصمیم گیری در خصوص پلتفرمی که می خواهید اجناس خود را در آن به فروش برسانید، باید سود حاصل از فروش کالا در این پلتفرم را محاسبه کنید.

۲- کوپن و پیشنهادهای تخفیف ارائه دهید

کوپن ها راهی آسان برای جلب خریداران هستند و شما می توانید با ارائه چنین پیشنهادهایی، از افراد بیشتری دعوت کنید تا از فروشگاه آنلاین شما بازدید کنند.

۳- با مشتریان خود همزاد پنداری کنید

  • لحظه ای تامل کنید و خود را به جای خریداران‌تان قرار دهید. چه چیزی می تواند شما را به عنوان یک خریدار ترغیب کند تا از یک فروشگاه حمایت کنید؟
  • تحقیقات میدانی در خصوص مشتریان خود انجام دهید تا مطمئن شوید به عنوان یک فروشگاه آنلاین، قواعد مشتری‌مداری را رعایت می کنید.
  • برای آنکه بتوانید در این بازار دوام بیاورید، باید نظرات مشتریان خود را نیز در نظر بگیرید.
  • علایق و نظرات مشتریان، باید هسته اصلی استراتژی ها و برنامه های بازاریابی شما در این کسب و کار باشند.

 

چگونه می توانم در وب سایت ایبی یک فروشگاه باز کنم؟

باز کردن یک فروشگاه آنلاین در پلتفرم eBay یکی از ساده ترین کارها (برای افراد خارج از کشور) می‌باشد. در واقع راه اندازی و اداره یک فروشگاه در شرکت eBay راحت تر از راه اندازی یک فروشگاه تجارت الکترونیک شخصی است. برای ایجاد چنین فروشگاهی در eBay می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- اپلیکیشن eBay (اندروید – ios) را نصب کنید و یک حساب کاربری در آن افتتاح کنید. توجه داشته باشید که دو نوع حساب کاربری در وب سایت eBay وجود دارد: یکی برای خریداران و دیگری برای فروشندگان. شما به یک حساب کاربری مخصوص فروشندگان احتیاج دارید.

۲- اشتراک eBay را خریداری کنید. بدون پرداخت حق اشتراک، شما نمی توانید فروشگاه آنلاینی در این پلتفرم داشته باشید. به این حق اشتراک به چشم اجاره بها یک مغازه یا ملک نگاه کنید.

۳- پس از پرداخت هزینه اشتراک، شما می توانید ویترین فروشگاه خود را طراحی کنید. شما می توانید این بخش را به گونه ای طراحی کنید و ارزش ها و پیام های برند شما را منعکس کنند و سبب تمایز فروشگاه آنلاین شما از سایر فروشگاه ها شوند. فراموش نکنید که eBay یک بازار خرید و فروش آنلاین است.

۴- پس از طراحی ویترین فروشگاه، محصولات خود را در آن قرار دهید.

۵- جزئیات مربوط به کالاهایی که می فروشید و تخفیف ها را در وب سایت تعیین کنید.

۶- بیوگرافی برند خود را در بخش “About me” تکمیل کنید.

۷- فروش را آغاز کنید.

۸- اگر در خصوص موضوعی سوالی داشتید می توانید از سایر فروشندگان در این پلتفرم درخواست کمک کنید یا سوالات خود را بپرسید.

شرکت eBay و خدماتی که ارائه می‌دهد می تواند یک نقطه شروع برای کارآفرینانی باشد که در اول راه هستند و دوست دارند در خصوص تجارت الکترونیک تجربه کسب کنند. برای بسیاری از افرادی که می خواهند مسیر تجارت الکترونیک را طی کنند و در نهایت وارد حیطه B2C شوند، نیز شرکت ایبی می تواند انتخاب مناسبی برای آغاز باشد.

پس از آنکه در eBay شهرت و تعداد کافی مشتری کسب کردید، می توانید فروشگاه آنلاین خود را راه اندازی کنید. با این حال، شما می توانید به طور همزمان فروشگاه آنلاین شخصی خود و همچنین فروشگاهتان در eBay را مدیریت کنید. بدین شکل، می توانید ریسک های ناشی از نقل مکان را کاهش دهید و همچنین بازخورد مشتریان نسبت به این تغییرات را بسنجید.

در پروسه نقل مکان کردن به فروشگاه آنلاین شخصی، شما می توانید آدرس فروشگاه شخصی خود را در بخش “About me” در eBay قرار دهید تا مشتریان بتوانند به راحتی شما را پیدا کنند. توجه داشته باشید که این لینک نباید به طور واضح و مشخص در فروشگاه ایبی قرار بگیرد؛ چرا که شرکت eBay می تواند ادامه فعالیت شما در این پلتفرم را به خاطر هدایت مشتریان به خارج منع کند. یک ایده دیگر، قرار دادن یک نامه یا یادداشت کوتاه در بسته هایی است که به مشتریان خود می‌فرستید. می توانید در این یادداشت در خصوص فروشگاه آنلاین شخصی خود اطلاعاتی را عرضه کنید. (البته کار چندان اخلاقی نمی‌باشد!)

 

نتیجه‌گیری

شرکت eBay شرکتی بسیار بزرگ است. به گونه‌ای که جزو ۳ شرکت برتر فعال در حوزه E-commerce در ایالات متحده است. در این مقاله با شرکت eBay و نحوه افتتاح حساب فروشنده و جذب مشتری در آن پرداختیم. لازم به ذکر است که شرکت ای بی، مالک شرکت پی پال نیز می‌باشد. اگر قصد فعالیت به عنوان فروشنده در وب‌سایت بزرگ eBay را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما حساب پی پال وریفای شده‌ای را به حساب فروشندگی خود متصل کنید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.