بسیاری از افرادی که علاقه‌مند به شروع کسب و کار در آمازون هستید، سؤالات متعددی در خصوص هزینه‌های فروشندگی در آمازون در ذهن آنها ایجاد شده است. در این مقاله قصد داریم هزینه‌های فروشندگی در آمازون را برای شما شرح دهیم و شما را در این زمینه تا حد امکان آگاه و مطلع نماییم.

آنچه در این مقاله می خوانید:

  • هزینه‌های فروشندگی در آمازون چقدر است؟
  • اولین هزینه برای فروشندگی در آمازون
  • دومین هزینه مربوط به محصولات مدیا
  • سومین هزینه مربوط به اکانت فروشندگی در آمازون
  • چهارمین هزینه برای سرویس FBA آمازون
  • پنجمین هزینه انبارداری آمازون
  • ششمین هزینه برای ارسال کالا به آمازون
  • میزان سود کسب و کار آمازون
  • آمازون و برنامه‌های بزرگ این شرکت برای تبلیغات
  • کسب درآمد از سایت اینترنتی آمازون

 

هزینه‌های فروشندگی در آمازون چقدر است؟

در این مقاله قصد داریم هزینه‌های فروشندگی در آمازون را برای شما شرح دهیم و شما را در این زمینه تا حد امکان آگاه و مطلع نماییم. بنابراین این موضوع را با یک مثال برای شما بیان می‌نماییم تا در درک و فهم آسان‌تر آن به شما کمک کرده باشیم. به طور مثال قصد داریم برای شما توضیح دهیم که برای فروش یک صندلی در آمازون با روش FBA چه مقدار سهم باید به وبسایت آمازون پرداخت کنید و سهم دریافتی شما به چه میزان خواهد بود. هم اکنون با قدرت و با انرژی به بررسی این موضوع می‌پردازیم. در شروع هر تجارت هزینه‌هایی باید صورت گیرد و اکثر افرادی که شروع به کسب و کار در آمازون می‌کنند نگران مالیات و هزینه دریافتی آمازون هستند.

 

1- هزینه برای فروشندگی در آمازون

اولین هزینه، هزینه ارجاع محصول می‌باشد که بسته به دسته‌بندی که محصول در آن قرار می‌گیرد بین 8 تا 15 درصد می‌باشد. برای اطلاع از دسته‌بندی محصولات در آمازون می‌توانید به قسمت کل (All) در وبسایت آمازون مراجعه کنید و دسته‌بندی‌های محصولات را مشاهده نمایید.

 

2- هزینه مربوط به محصولات مدیا

این هزینه مربوط به محصولات مدیا مانند: CD و DVD آموزشی می‌باشد که باید این محصولات به اسم خود شما باشند و هزینه‌ای که آمازون برای آن‌ها از شما دریافت می‌کند به طور متوسط بین 1 تا 2 دلار می‌باشد.

 

3- هزینه مربوط به اکانت فروشندگی در آمازون

اگر شما اکانت غیر حرفه‌ای (individual) در آمازون دارید به ازای فروش هر محصول باید 99 سنت به آمازون پرداخت کنید و در صورت فروش بیش از 40 محصول باید حساب کاربری خود را به حساب کاربری حرفه‌ای (Professional) تغییر دهید و ماهیانه 40 دلار به آمازون پرداخت کنید.

 

4- هزینه برای سرویس FBA آمازون

این هزینه مربوط به روش FBA می‌باشد. در این روش از شما براساس وزن و سایز کالا هزینه دریافت می‌گردد که کاملاً متغیر است. به طور مثال هزینه FBA برای جت اسکی و خودکار با یکدیگر متفاوت است.

 

5- هزینه انبارداری آمازون

این هزینه مربوط به انبارداری در آمازون می‌باشد که این هزینه نیز با توجه به وزن و سایز محصول متغیر است.

 

6- هزینه برای ارسال کالا به آمازون

این هزینه مربوط به هزینه ارسال کالا (شیپینگ) در هنگام خرید کالا از سایر کشورها می‌باشد که این هزینه هم به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد و تمامی این مخارج جزء بیزینس شما می‌باشد.

 

میزان سود کسب و کار آمازون

حال ممکن است برای شما این سؤال مطرح گردد که آیا بعد از پرداخت این هزینه‌ها در نهایت سودی باقی خواهد ماند؟ برای پاسخ به این سؤال به شما پیشنهاد می‌نماییم از ماشین حسابی که در وبسایت آمازون قرار گرفته شده است استفاده نمایید که با استفاده از آن شما می‌توانید سود باقی مانده را محاسبه نمایید.

برای دسترسی به ماشین حساب وبسایت و محاسبه سود مورد نظر خود برای یک کالا در لینک مورد نظر وارد گردید سپس به طور مثال در صفحه اصلی آمازون محصولی را انتخاب کنید و کد Asin محصول را در ماشین حساب وارد نمایید تا محصول شما پیدا گردد. در صورتی که محصول یافت نشد محصول مورد نظر خود را با عنوان آن در ماشین حساب جست و جو کنید تا محصول موردنظر پیدا گردد.

در این ماشین حساب چند ردیف وجود دارد. ردیف اول مربوط به زمانی است که شما محصول را خریداری کردید و در منزل انبار نمودید که در این صورت شما باید ردیف اول را تکمیل کنید. ردیف دوم مربوط به زمانی است که شما قصد دارید از روش FBA عمل نمایید تا هزینه‌ها کاهش یابند. حال در قسمت اول این ردیف هزینه فروش کالا را که در آمازون مشاهده کرده‌اید وارد کنید و به قسمت ارسال کالا به آمازون بروید، در این بخش ارسال با کشتی و هواپیما وجود دارد. هزینه ارسال با هواپیما بسیار زیاد است و پشنهاد ما به شما ارسال به وسیله کشتی می‌باشد.

به طور مثال برای ارسال 1000 کالا هزینه مبنی بر 1000 دلار پرداخت می‌گردد. (به طور متوسط برای هر کالا بین 1 تا 2 دلار). اما این مبالغ با توجه به جنس، وزن و سایز کالا متغیر است. در قسمت بعد باید هزینه ساخت محصول موردنظر را وارد نمایید چون بیشتر کالاها از سایت علی بابا خریداری می‌شوند و در این وبسایت همه کارخانه‌ها و تولید کننده‌ها وجود دارند شما باید در سایت آمازون عنوان محصول را کپی کرده و در علی بابا جست و جو کنید زیرا ما برای محاسبه سود محصول به قیمت اصلی کالا در سایت علی بابا نیازمند هستیم و ما برای شما بالاترین قیمت محصول را محاسبه می‌کنیم تا سود کالا برای شما محاسبه گردد.

 

آمازون و برنامه‌های بزرگ این شرکت برای تبلیغات

لازم به ذکر است شما برای فروش بیشتر به تبلیغات نیز نیاز دارید. بدین مفهوم که گروه‌های تبلیغاتی بسازید که با یک کلیک بتوانید محصول خود را به نمایش بگذارید. در این مقاله به بررسی هزینه‌های تبلیغات نمی‌توان رسیدگی نمود. در صورت تمایل شما در برنامه‌های بعدی به آن پرداخته می‌شود. موضوع تبلیغات به‌طور کلی بسیار پیچیده است ولی به طور مثال شما برای یک کلیک به طور متوسط باید بین 10 سنت تا 1 دلار را پرداخت کنید. ولی بدانید که اگر شما در انتخاب محصول دقت کنید و از کارخانه‌های معتبر کالا خریداری می‌توانید به سود بسیار زیادی دست یابید. همچنین شایسته است قبل از فروش محصولات در آمازون راجع به تمام جنبه‌های مرتبط با محصول تحقیق نمایید و در نهایت تصمیم بگیرید چه محصولی را به فروش برسانید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.