برای کسانیکه برای اولین بار قصد دارند در سایت eBay فروشندگی را تجربه کنند بهتر است که زمان بگذارند و قبل از فروش محصولات خود، هزینه های مرسوم را مشاهده کنند. برخی از هزینه های اساسی وجود دارد که هنگام وارد کردن لیست محصولات خود، آن را متوجه خواهید شد و برخی از این هزینه ها پس از فروش محصول مشخص خواهد شد. پس محاسبه هزینه ها به شما کمک خواهد کرد تا از محصولاتی که در لیست اکانت خود در eBay وارد کرده اید سود ببرید.

 

کارمزد درج محصول

اولین هزینه ای که فروشنده با آن روبرو می شود، هزینه درج کالا در سایت است که باید پرداخت شود. این هزینه هم برای محصولات حراجی و هم قیمت ثابت وجود دارد. به عنوان مثال فروشندگان با داشتن یک حساب کاربری پایه در eBay بدون پرداخت هزینه جداگانه ای میتوانند 100 محصول را ماهانه بارگذاری کنند. در صورتیکه لیست کالاها بیشتر از 100 مورد شد به ازای هر محصول 0.3 دلار باید پرداخت شود.

اشتراک فروش محصول بسته به شرایط و تعداد محصول از 4.95 دلار تا 2999.95 دلار در ماه متغیر است.

 

کارمزد ارزش نهایی

کارمزد ارزش نهایی، هزینه ای است که پس از فروش محصول اعمال می شود. این هزینه بر اساس قیمت خرید کالا به همراه هزینه ارسال و بسته بندی است. این هزینه در زمان فروش محصول اعمال می شود، صرف نظر از اینکه خریدار هزینه کالای موردنظر را پرداخت می کند یا خیر. اگر فروشنده پرداختی دریافت نکند، می تواند فروش را لغو کند یا فروش را بدون پرداخت گزارش دهد و واجد شرایط دریافت اعتبار در حساب خود به جای بازپرداخت خواهد بود.

کارمزد ارزش نهایی فروشندگان با حساب basic در Ebay برای اکثر اقلام، 10 درصد (تا حداکثر 750 دلار) است و برای کتاب، DVD، فیلم و موسیقی 12 درصد (تا حداکثر 750 دلار)، برای دسته های صنعتی و تجاری منتخب 2 درصد (تا حداکثر 300 دلار)، و 3.5 درصد برای آلات موسیقی و سازها (تا حداکثر 350 دلار) می باشد.

 

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.