همه شما می توانید در آمازون اکانت بسازید و شروع به فعالیت و فروش بکنید، چه یک کتاب یا وسیله دست دوم خود را می خواهید بفروش برسانید و چه محصولات تولید شده توسط خودتان از جمله صنایع دستی یا سایر محصولات خود را. کافیست مقیم یکی از کشورهای مورد تایید آمازون باشید تا مجوز باز کردن حساب کاربری خود را داشته باشید.

 

چند نکته حیاتی قبل از باز کردن حساب فروشنده آمازون:

  • به هیچ وجه از ایران حساب باز نکنید (یا سایر کشور ها مورد تحریم آمازون).
  • به هیچ وجه چند اکانت همزمان باز نکنید.
  • به هیچ وجه حساب فروشنده خود را از طریق VPS باز نکنید (مگر اینکه با کمک یک فرد عالم به نکات مربوطه این کار را انجام دهید).
  • به هیچ وجه در صورت بسته شدن اکانتتون به سراغ باز کردن اکانت دوم نروید.
  • به هیچ وجه با مدارک جعلی در پی باز کردن حساب فروشنده آمازون نروید (در صورت مسدود شدن اکانت به هیچ وجه امکان بازگشایی آن وجود نخواهد داشت).
  • باز کردن اکانت با حساب بانکی دیگران و مدارک شخصی خودتان امکان پذیر نیست (تمامی مدارک بایستی با نام و مشخصات شخص باز کننده حساب فروشنده آمازون باشد).

 

از کدام کشورها می توانم برای فروش در آمازون اقدام کنم؟

لیست کشورهایی که مورد تایید آمازون می باشد را چک کنید. اگر در یکی از این کشورها زندگی می کنید، می توانید به راحتی با افتتاح حساب فروشندگی در آمازون و داشتن حساب بانکی در آن کشور اقدام به فروش محصولات خود در سایت آمازون کنید.

اما اگر در ایران زندگی می کنید، در ادامه روش هایی را معرفی می کنیم تا بتوانید بعنوان فروشنده در آمازون فعالیت کنید.

 

کسب درآمد از آمازون در ایران

همانطور که گفتیم برای فروش در آمازون باید حساب بانکی بین المللی داشته باشید. برای این کار می توانید از دو راه اقدام کنید:

روش اول: افتتاح حساب در کشورهای مورد تایید سایت آمازون

ابتدا در مورد افتتاح حساب های بین المللی کاملا تحقیق کنید. شرکت هایی در ایران هستند که برای شما این کار را انجام می دهند. فقط باید چند نکته را در نظر داشته باشید: اول اینکه کشوری که در آن حساب باز می کنید در لیست مورد تایید آمازون باشد. هر حساب بانکی باید قابلیت اتصال به یکی از درگاه های پایونیر یا هایپر والت را داشته باشد (در لیست کشورهای مورد تایید آمازون برای هر کشور درگاه مربوط به آن مشخص شده). اگر نتوانستید اطلاعاتی در این زمینه بدست آورید، ایمیلی برای قسمت Help وبسایت آمازون بفرستید و از آن ها در مورد معتبر بودن حساب بانکی کشور مورد نظر سوال کنید. (توجه داشته باشید که ایران را بعنوان کشوری که در آن زندگی می کنید مطرح نکنید).

نکته دیگری که باید بررسی شود این است که حساب بانکی مذکور قابلیت کار با سایت آمازون و واریز و برداشت را داشته باشد.

روش دوم: اگر دوست یا فامیل قابل اعتمادی در خارج از کشور دارید می توانید از کردیت کارت و حساب بانکی او برای کار در آمازون استفاده کنید.

 

روش های فروش در آمازون

برای اقدام به فروش در آمازون نیازی به حساب بیزینسی، شرکت یا وبسایت خاصی ندارید. کافی برای خود یک اکانت فروشندگی در Seller central Amazon بسازید و با انتخاب یکی از روش های فروش کالای موردنظر خود را برای فروش قرار دهید.

روش FBM

روش Fulfilled By Merchant معمولا برای افراد مبتدی پیشنهاد می شود. در این روش با ساخت اکانت و صفحه مربوط به محصول خود در سایت آمازون، محصول را برای فروش ارائه می کنید. پس از اولین خرید، بسته بندی، پست و تمام مراحل ارسال بر عهده خود فروشنده خواهد بود.

روش FBA

در روش FBA یا Fulfilled By Amazon تمام کارهای بسته بندی و ارسال بر عهده آمازون می باشد. برای این روش شما باید تمام محصولات خود را به انبار آمازون بفرستید. بعد از تحویل بسته مربوطه به مشتری، آمازون بعد از 20 روز (با کم کردن درصد خود) حساب شما را تسویه می کند. از مزایای این روش می توان به صرفه جویی در زمان و هزینه اشاره کرد. هزینه روش FBA بسیار به صرفه تر از هزینه های پست، لیبل گذاری و بسته بندی است. علاوه بر این بسته بندی محصول و ارسال آن، زمان زیادی را از شما می گیرد. بنابرین می توان گفت FBA بهترین روش فروشندگی در آمازون است.

 

مزایای فروش FBA در آمازون

با استفاده از روش FBA، محصول شما به صورت Prime ارائه می شود. سرویس Amazon Prime سرویسی است که سالانه مبلغی (حدود 99 دلار) از مشتریان گرفته می شود و در ازای آن آمازون محصولات را در مدت زمان 48 ساعت و بدون هزینه برای آن ها ارسال می کند.

یکی از برتری های خرید های اینترنتی ارسال سریع آن برای مشتری است. بنابرین در استفاده از این روش علاوه بر صرفه جویی در هزینه و وقت شما، مشتری شما حدود 10 برابر خواهد شد.

 

روش Vendor

وندور مرحله تکمیلی روش FBA است. برای رسیدن به این مرحله بعد از اجرای FBA باید موجودی انبار خود را به مقدار قابل توجهی افزایش داده باشید. در این صورت می توانید یک صفحه و برند اختصاصی برای خود در آمازون داشته باشد.

 

فروش محصولات Handmade در آمازون

هزینه فروش محصول در این طرح نسبتا بالاست (15 درصد قیمت محصول +ماهیانه 99.39 دلار). بنابرین این طرح به درد کسانی می خورد که محصولاتی با قیمت بالا دارند. ثبت نام در این طرح شرایط خاص خود را دارد. شما باید در ابتدا عکس هایی از فضای تولیدی، فرایند ساخت و محصول دست ساز خود ارسال کنید. توجه داشته باشید تمام مراحل ساخت باید با دست انجام شده باشد و توسط افراد کمی (کمتر از 20 نفر) ساخته شده باشد. بنابرین نمی توانید تولید انبوه داشته باشید.

 

مزایای فروش به روش Handmade

در ابتدای کار شما بعنوان فروشنده ی محصولات دست ساز آمازون تا مدتی هزینه ماهانه 99.39 دلار را از شما دریافت نمی کند. بعد از فروش محصول، فقط 15 درصد قیمت محصول از حساب شما کسر خواهد شد.

می توانید محصول خود را در وبسایتی جهانی با حدود 250 میلیون مشتری عرضه کنید که تاثیر بسزایی در میزان فروش شما دارد.

طرح آمازون پرایم (که در بالا توضیح داده شد) برای محصول شما اجرا می شود. حتی با در نظر گرفتن هزینه های انبار، بسته بندی و ارسال این طرح مطمئنا فروش شما بیشتر خواهد شد و سود بیشتری می کنید. چون اغلب مشتریان اینترنتی طرح پرایم و ارسال سریع را ترجیح می دهند.

در صورتی که مشتری محصول شما از قسمت های دیگر آمازون نیز خرید کند، این سایت برای شما 10 درصد هزینه ارجاع در نظر میگیرد و برای حساب شما ارسال می کند.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.